Firma Apple wprowadziła na rynek dwa nowe modele iPadów Pro w swoim wydaniu „There’s More in the Making” (30 października). Te dwa modele (teraz dostępne w rozmiarach 11 cali i 12,9 cala) są już dostępne do zamówienia i trafią do sprzedaży 7 listopada.

Zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami, które musisz wiedzieć o projekcie iPad Pros 2018, funkcjami, specyfikacją, ceną i harmonogramem wydania, a także gdzie możesz go kupić.

 

Nowy iPad Pro: data wydania

Nowe modele iPada Pro zostały ogłoszone na 30 października w Apple na Brooklynie i były natychmiast dostępne do zamówienia. Będą wysyłane i pojawią się w sklepach, 7 listopada.

Możesz zamówić nowe modele iPada Pro bezpośrednio z Apple.

 

Nowy iPad Pro: cena

Wersja iPada 201 Pro w wersji 11in zaczyna się od 769 GBP / 799 USD. Model 12,9in zaczyna się od 969 £ / 999 USD. Oba urządzenia mają 64 GB miejsca na dysku, ale Apple wyciągnął najlepszą ofertę – terabajta.

Jest to dość spory wzrost cen od zeszłego roku, kiedy model 10,5in zaczynał się od 619 GBP / 649 USD, a 12,9 USD w 769 GBP / 799 USD – i nie zawierał żadnych akcesoriów. Ale jak się przekonamy, pojawiły się obszerne aktualizacje.

 

„Dizajn”

Firma Apple szeroko przeprojektowała swoją ofertę Pro na 2018 rok. Jest tak radykalna, jak iPhone X w 2017 roku.

Podobnie jak w X, nowe modele mają mniejsze osłony i chociaż te urządzenia nie są w pełni ekranowe, zbliżają się do właśnie takiego wyglądu. Ekrany są również zakrzywione w rogach, dzięki czemu zbliżają się maksymalnie do krawędzi. Żadne miejsce na ekranie nie jest zajmowane przez przycisk Home: zniknął całkowicie i, jak omówimy to za chwilę, nowe tablety teraz używają Face ID zamiast Touch ID.

Apple pokochał serię nowych wyświetlaczy „Liquid Retina”, jak na iPhone XR, ale gęstość pikseli jest taka sama jak na iPad Pro 10.5in od 2017 roku – i rzeczywiście znacznie niższa niż na iPada mini 4. Nie oczekuj więc sporych różnic, obraz nie będzie ostrzejszy.

Firma jednak mówi nam, aby oczekiwać wielkich rzeczy z ekranu w inny sposób: oferuje to samo maskowanie pikseli i antyaliasing jak na iPhone XR i ma nowy wygląd podświetlenia.

Co ciekawe, Apple użyło tego modelu rozwoju na różne sposoby w obu modelach. Mniejszy, który miał ekran o przekątnej ekranu 10,5 cala, mieści teraz większy (11 cali) wyświetlacz o tym samym rozmiarze obudowy; podczas gdy większy model zachowuje swój ekran o przekątnej 12,9 cala ale nie marnuje obudowy na obrzeża.  Oznacza to, że dwa rozmiary są teraz zbliżone do siebie.

[Głosów:4    Średnia:5/5]