Komputer Mac Pro nie został zaktualizowany od czasu premiery modelu Pro „Trashcan” w 2013 r. Urządzenie, które kiedyś było futurystyczne, teraz wygląda na nieco starsze, ponieważ zostało ominięte przez Intel chipy, które nigdy nie trafiły do obudowy.

W 2017 r. Nie było nowego komputera Mac Pro, ale na horyzoncie pojawiła się nowa zapowiedź.

W kwietniu 2017 roku Apple przerwał milczenie i przedyskutował przyszłość Pro z małą grupą dziennikarzy, najpierw przepraszając za brak aktualizacji, a następnie przyznając, że projekt trashcan nie działa tak, jak się spodziewano. Trójkątna struktura ukryta wewnątrz cylindra została zaprojektowana z myślą o wymaganiach termicznych konfiguracji podwójnego GPU, ale branża poszła w innym kierunku; większość profesjonalnych użytkowników woli używać jednego mocniejszego GPU, czegoś, z czym nie radzi sobie Mac Pro. Tak więc maszyna była bardzo trudna do aktualizacji.

Następnie w kwietniu 2018 roku Apple ujawniło jeszcze więcej o radykalnym przeprojektowaniu linii Mac Pro. Firma potwierdziła jednak, że nowy Mac Pro będzie dostępny dopiero w 2019 roku.

iPhone’y

Widzieliśmy już wprowadzenie na rynek iPhone XS, XS Max i iPhone XR ale jest jeszcze jeden iPhone, na który z pewnością ostrzą sobie już pazury fani Apple.

 

iPhone SE 2

Nie wszystkim zależy na wielkim telefonie i wciąż są telefony Apple’a chętne by zmodernizować model iPhone 4 SE do iPhone’a SE2, zastępując dotychczasowy (i raczej popularny) SE, który został wprowadzony w marcu 2016 roku.

Za każdym razem, gdy myślimy, że jego dni są już policzone pojawia się nowa plotka o nowym iPhone SE, więc może ten iPhone ma przyszłość. Jeśli nowy model zostanie uruchomiony, prawdopodobnie zachowa istniejący, klasyczny wygląd, ale będzie wyposażony w ulepszone elementy takie jak układ A10 znaleziony w iPhone’ie 7 i mocniejszy aparat.

Istnieją nawet doniesienia, że może wyglądać bardziej w stylu X-iPhone’a, ale nie jesteśmy pewni, czy Apple jest gotowe, aby przenieść Face ID do swojego pierwszego poziomu.

 

Kiedy premiera? Wiosna 2019, być może ..

iOS 13

iOS 12 jest już teraz na telefonach … Następną aktualizacją dla mobilnego systemu operacyjnego Apple będzie iOS 13 i nie zobaczymy go aż do WWDC w czerwcu …

Kiedy premiera? Wrzesień 2019

 

macOS 10.15

Zgodnie ze swoim  wzorcem, Apple prawdopodobnie zaprezentuje swoje plany dotyczące następnej wersji systemu operacyjnego Mac na WWDC w czerwcu 2019 roku. Wielką zmianą będzie to, że aplikacje na iPada i iPhone’a będą łatwiejsze do przeniesienia na Maca, co może oznaczać wiele nowych aplikacji na Maca – i na odwrót.

Kiedy się ukaże? Wrzesień 2019

[Głosów:6    Średnia:5/5]