Kiedy przyjrzymy się osobom używającym laptopy marki Apple, od razu zauważymy, że zdecydowana większość z nich używa jednego modelu. Oczywiście mowa tutaj o MacBooku Air. Nie ma w tym nic dziwnego- jest to bardzo intuicyjny wybór. Przede wszystkim trzeba wskazać tutaj, że MacBook Air to laptop najtańszy w całej ofercie Apple. Jest przy tym także bardzo przyjemny w obsłudze i w zasadzie wyczerpuje wszystkie potrzeby statystycznego użytkownika. Szczególnie często wybierany jest przez osoby, które do tej pory nie miały styczności z firmą z Cupertino. Niestety wiele osób przez lata podnosiło, że jest to sprzęt przestarzały. Owszem, można było na nim cieszyć się wszystkimi zaletami komputerów Apple, jednak na rynku coraz łatwiej było znaleźć komputery dobrze przystosowane do najnowszych technologii. MacBook Air był po prostu w tyle. Wszystko zmieniło się kilka dni temu, kiedy zaprezentowana została najnowsza wersja MacBooka Air. Z całą pewnością można powiedzieć, że teraz ten komputer będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Podstawowe zmiany

Na pierwszy rzut oka oczywiście widać zmiany kosmetyczne. Bryła laptopa została przekształcona i dostosowana do dzisiejszych standardów. Bez większych zastanowień można powiedzieć, że nowy MacBook Air ma w sobie zarówno coś z aktualnego MacBooka jak i MacBooka Pro. Jego wygląd stanowi pośrednie rozwiązanie, co dobrze oddaje jego charakter. Jest lekko większy od MacBooka, ale na pewno nie jest to ta sama kategoria sprzętu co MacBook Pro. Użytkownik po raz pierwszy będzie mógł wybrać kolor w swoim MacBooku Air. Całkowicie przemodelowany został także ekran- w końcu jest to Retina. Pozbyto się także dużych ramek na ekranie, które niestety także nie odpowiadają już dzisiejszym standardom. Oczywiście wiele osób broni ich, mówiąc że nie są aż tak złe. Większość użytkowników jednak już od lat wolała bardziej nowoczesne podejście do projektowania ekranu. MacBook Air pozostaje ciągle przy 13 calach. Model 11 calowy odszedł już w niepamięć Ten, kto chce komputer mniejszy, musi po prostu kupić standardowego MacBooka.

Mocny technicznie 

Użytkownik, jak to bywa, ma do wyboru dwie wersje różniące się od siebie pamięcią masową (128 GB i 256 GB). Do dyspozycji mamy procesor 1,6GHz, który przy zakupie możemy rozszerzyć aż do 3,6GHz (mowa tutaj o Intel Core i5). Pamięć RAM użyta w najnowszym laptopie Apple ma aż 8GB. Karta graficzna to Intel UHD Graphics 617. Warto wspomnieć także o dwóch portach ThunderBolt 3. Użytkownicy będą mogli także cieszyć się technologią Touch ID.

[Głosów:4    Średnia:5/5]